




Villa Leon de Sineu
Sineu, Spanien
Bekvämligheter
Denna villa ligger i Sineu, en fem minuters promenad från både Mínims-klostret och Can Gili. Denna villa ligger 27 km från Playa de Muro och 0,4 km från S’Estació Contemporary Art Museum. Skäm bort dig själv och bo i den här individuellt inredda villan, som har eldstad och privat pool. Det finns en privat möblerad terrass. Köket är utrustat med en stor kyl med frys, en ugn och en spishäll. En platt-tv med digitalkanaler står för underhållningen, och gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Det privata badrummet har djupt badkar och hårtork. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Mínims-klostret - 0,1 km
Can Gili - 0,2 km
S’Estació Contemporary Art Museum - 0,4 km
Convent de la Concepció - 0,4 km
Molí d'en Blanc - 5,6 km
Mallorca Planetarium - 9,6 km
Els Calderers - 9,9 km
Cap Andritxol - 10,1 km
Vinyes I Bodegues Miquel Oliver - 10,5 km
Museu Arqueològic de Son Fornés - 11 km
San Bartolomé-kyrkan - 11,7 km
Museo Etnologico de Muro - 12 km
Jaume Mesquida Winery - 12,1 km
Blanca Terra - 12,9 km
Convent de Sant Francesc - 12,9 km
Den största flygplatsen i närheten är Palma de Mallorca (PMI) - 48,1 km
Här får du tillgång tilll utomhuspool och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Denna villa har även hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och utomhusgrill.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: EUR 500.0 per vistelse
- En skatt tas ut av de lokala myndigheterna och debiteras på boendet. Skatten minskas med 50% efter den åttonde natten du bor på boendet och barn under 16 år är skattebefriade. Andra skattebefrielser och rabatter kan gälla. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen som du fått efter att ha bokat.
- Stadsskatt: Från 1 november till 30 april, 0.55 EUR per person per natt, upp till 9 nätter, och 0.28 EUR därefter. Skatten gäller inte barn under 16 år.
- Stadsskatt: Från 1 maj till 31 oktober, 2.20 EUR per person per natt, upp till 9 nätter, och 1.10 EUR därefter. Skatten gäller inte barn under 16 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för extrasäng: EUR 15.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Gäster kan få tillåtelse att ta med sig husdjur genom att föranmäla detta. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.
Karta över Villa Leon de Sineu
Adress
Villa Leon de Sineu
Carrer dels Bous 129
07510
Sineu, Spanien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.