Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 56

Hotel Laurin

Cinque Terre med omnejd, Italien

Nära Bagni Sirena



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Parkering
TV
Husdjur tillåtna
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Solstolar
Hårtork
Minibar
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Skrivbord
Företagsvänlig
Familjevänlig

Hotel Laurin placerar dig mitt i Santa Margherita Ligure, ett stenkast från Slottet Santa Margherita Ligure och bara en fem minuters promenad från Chiesa di Santa Margherita d'Antiochia - Santuario di Nostra Signora della Rosa. Detta hotell med familjevänlig profil ligger 0,1 km från Marina di Santa Margherita och 0,6 km från Villa Durazzo. Känn dig som hemma i ett av de 44 luftkonditionerade rummen med minibarer. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrum med badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Slottet Santa Margherita Ligure - 0,1 km
Chiesa di Santa Margherita d'Antiochia - Santuario di Nostra Signora della Rosa - 0,3 km
Marina di Santa Margherita - 0,5 km
Villa Durazzo - 0,5 km
Bagni Rosa - 0,5 km
Bagni Helios - 0,6 km
Bagni Sirena - 0,7 km
Minaglia - 0,8 km
Spiaggia Regina Elena - 0,9 km
Bau Bau Beach - 0,9 km
Castello di Punta Pagana - 1,4 km
Spiaggetta di Prelo - 1,7 km
Spiaggia pubblica Travello - 1,8 km
Abbazia di San Girolamo al Monte di Portofino - Complesso Monumentale La Cervara - 1,8 km
San Michele di Pagana strand - 1,8 km

Hotel Laurin rekommenderar att du använder flygplatsen Genoa (GOA-Cristoforo Colombo) - 40,8 km

Gäster har tillgång till bland annat dator, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och parkering (avgift tillkommer) finns på plats. Här erbjuder man fitnesscenter och säsongsöppen utomhuspool. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Du kan äta lunch och middag på hotellets restaurang Da Alfredo, som specialiserar sig på lokala rätter, eller bara lata dig på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.30. Följande anläggningar är stängda efter årstid varje år från 15 oktober till 15 maj:
  • Pool

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 4.00 EUR per person per natt i upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 15 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: EUR 25 för vuxna och EUR 12.50 för barn
  • Avgift för flygtransfer: EUR 160 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
  • Avgift för parkering under tak: EUR 30 per dag (möjlighet att köra ut och komma tillbaka)
  • Avgift för närliggande parkering: EUR 27 per per natt (300 meter bort)
  • Spjälsäng (babysäng): EUR 18.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Poolen är öppen mellan maj och oktober.
  • Poolen är tillgänglig mellan 09.00 och 20.00.
  • Barn bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Gäster kan få tillåtelse att ta med sig husdjur genom att föranmäla detta. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.
  • Höjdbegränsning gäller för parkering.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta över Hotel Laurin

Adress

Hotel Laurin

Lungomare Guglielmo Marconi 3

16038

Cinque Terre med omnejd, Italien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare