Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 40

JOIVY Lele Apartment With Swimming Pool

Cinque Terre med omnejd, Italien

Nära Church of Santo Stefano



Bekvämligheter

Pool
Internet
Tvättmaskin
Parkering
Kaffebryggare
TV
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Denna lägenhet ligger i Rapallo, en kvarts promenad från både Church of Santo Stefano och Basilica di Sts. Gervasius e Protasius. Denna lägenhet ligger 12,9 km från Camogli-stranden och 1,2 km från Porta delle Saline. Känn dig som hemma i lägenheten, som har espressobryggare och platt-tv. Det finns en privat balkong. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabelkanaler erbjuder underhållning. Det privata badrummet med badkar och dusch har gratis toalettartiklar och bidé. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Church of Santo Stefano - 1,2 km
Basilica di Sts. Gervasius e Protasius - 1,2 km
Porta delle Saline - 1,2 km
Rapallos slott - 1,3 km
Museo Attilio & Cleofe Gaffoglio - 1,7 km
Minigolf Sport Team Rapallo - 1,8 km
Rapallos hamn - 2 km
Circolo Golf e Tennis Rapallo - 2,4 km
San Michele di Pagana strand - 2,6 km
Spiaggia pubblica Travello - 2,8 km
Torre di Punta Pagana - 3 km
Ponte di Annibale - 3 km
Spiaggetta di Prelo - 3 km
Castello di Punta Pagana - 3,1 km
Nostra Signora di Montallegro - 3,7 km

Närmaste flygplatser är:
Genoa (GOA-Cristoforo Colombo) - 38,6 km
Pisa (PSA-Galileo Galilei) - 143 km

Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här har du tillgång till säsongsöppen utomhuspool och kan njuta av terrassen.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 29 februari, 0.00 EUR per person, per natt, upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 15 år.
  • Stadsskatt: Från 1 mars till 31 oktober, 2.50 EUR per person, per natt, upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 15 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för städning: EUR 130

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 01 juni till 15 september.

Karta över JOIVY Lele Apartment With Swimming Pool

Adress

JOIVY Lele Apartment With Swimming Pool

Via Fratelli Betti, 289/28

16035

Cinque Terre med omnejd, Italien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare