Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 27

2098 Villa La Mecca by Perle di Puglia

Gagliano del Capo, Italien

Nära Canale del Ciolo



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Internet
Tvättmaskin
Parkering
TV
Diskmaskin
Husdjur tillåtna
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch
Torktumlare

I Gagliano del Capo hittar du denna villa en fem minuters bilfärd från Canale del Ciolo och Santuario di Leuca. Denna villa ligger 16 km från Pescolusea strand och 3,8 km från Santa Maria di Leucas fyr. Känn dig som hemma i den luftkonditionerade villan, som har LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digitalkanaler erbjuder underhållning. Badrummet har dusch och bidé. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Canale del Ciolo - 3,2 km
Santuario di Leuca - 4,2 km
Santa Maria di Leucas fyr - 4,3 km
Grotta del Lago - 4,6 km
Santa Maria di Leucas strand - 4,8 km
Marina di Leuca - 4,6 km
Grotta del Soffio - 4,6 km
Punta Ristola - 6,1 km
Grotte di Leuca - 6,1 km
Heroon Centopietre - 6,7 km
Grotta Tre Porte - 6,8 km
Don Tonino Bellos födelseplats - 10 km
Torre Nasparo - 10 km
Chiesa Madre - 10,6 km
Morciano di Leuca-slottet - 10,6 km

Den största flygplatsen i närheten är Brindisi (BDS-Papola Casale) - 133,5 km

Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Få tillgång till säsongsöppen utomhuspool och utomhusgrill.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition för skador: EUR 500 per vistelse
  • Avgift för städning: 150 EUR per boende och per vistelse
  • Handduksavgift: 15 EUR per person, per vecka
  • Energiavgift: EUR 25 per boende per natt.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för sen incheckning: EUR 50 för incheckning mellan 20.00 och 00.00

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 01 maj till 31 oktober.

Karta över 2098 Villa La Mecca by Perle di Puglia

Adress

2098 Villa La Mecca by Perle di Puglia

Litoranea Leuca Otranto

73034

Gagliano del Capo, Italien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare