Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 23

Giannini House Next to Aquarium

Genua, Italien

I Genua (Genuas historiska stadskärna)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Kaffebryggare
TV
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Frys

Giannini House Next to Aquarium ligger i Genua (i området Genuas historiska stadskärna), en fem minuters bilfärd från både Genua hamns kryssningsterminal och Palazzo di San Giorgio. Denna lägenhet ligger 0,2 km från Biosfera och 0,3 km från Centro di documentazione per la Storia, l'Arte e l'Immagine di Genova. Känn dig som hemma i ett av de 4 luftkonditionerade rummen som har pentry med kylskåp och spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns mikrovågsugnar och kaffe- och tebryggare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Palazzo di San Giorgio - 0,1 km
Nationalgalleriet vid Spinolas palats - 0,2 km
Centro di documentazione per la Storia, l'Arte e l'Immagine di Genova - 0,3 km
Palazzo San Giorgio (palats) - 0,3 km
Via Garibaldi - 0,3 km
Grimaldi-palatset (Palazzo Grimaldi) - 0,3 km
Vita palatset (Palazzo Bianco) - 0,3 km
Old Port - 0,3 km
Strada Nuova-museerna - 0,3 km
Biosfera - 0,4 km
Genuas stadshus - 0,4 km
Palazzo Doria Tursi (palats) - 0,4 km
Bigo (Il Bigo) - 0,4 km
Palazzo Rosso - 0,4 km
Basilica della Santissima Annunziata del Vastato - 0,5 km

Den största flygplatsen i närheten är Genoa (GOA-Cristoforo Colombo) - 7,4 km

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 3.00 EUR per person per natt i upp till 8 nätter. Skatten gäller inte barn under 14 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Spjälsäng (babysäng): EUR 3.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Bil behövs inte för transport till och från detta boende.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta över Giannini House Next to Aquarium

Adress

Giannini House Next to Aquarium

Genua, Italien

N 44.411212 E 8.928765

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare