Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 58

South42

Glyfada, Grekland

Nära Glyfada strand



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Internet
Tvättmaskin
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Diskmaskin
Husdjur tillåtna
Ugn
Säkerhetsbox
Brödrost
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Mikrovågsugn
Takfläkt
Balkong
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch
Torktumlare
Skrivbord
Frys

South42 ligger i Glyfada nära stranden, en tio minuters bilfärd från både Glyfada strand och Alimos Marina. Denna lägenhet ligger 14,8 km från Syntagmas torg och 15,8 km från Akropolis. Känn dig som hemma i ett av de 22 luftkonditionerade rummen som har kök med stor kyl/frys och ugn. Sängen har duntäcken och italienska Frette-lakan. Rummen har privata inredda balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en 50-tums LED-tv står för underhållningen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Glyfada shoppingområde - 0,1 km
Esperidons torg - 0,3 km
Sankt Konstantin och Helenas ortodoxa kyrka - 1,1 km
Glyfada strand - 2,1 km
Glyfadas marina - 2,3 km
Voula strand - 2,7 km
Glyfada Golf Club - 2,8 km
Mediterraneo Hospital - 3,6 km
The Ellinikon Experience Park - 4,8 km
Kavouri strand - 5,6 km
Astir-stranden - 6,7 km
Vouliagmenisjön - 7,1 km
Varkizas strand - 7,5 km
Alimos Beach - 8 km
Alimos Marina - 8,3 km

South42 rekommenderar att du använder flygplatsen Aten (ATH-Eleftherios Venizelos) - 24,2 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt) och hiss. Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, 2.00 EUR per boende, per natt
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, 8.00 EUR per boende, per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för extrasäng: EUR 25.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Boendet rengörs av städpersonal.

Karta över South42

Adress

South42

Leoforos Aggelou Metaxa 42-44 glyfada

166 74

Glyfada, Grekland

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare