Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 13

Hotel Pellmühle

Jever, Tyskland

Nära Slottet Jever



Bekvämligheter

Internet
Parkering
TV
Husdjur tillåtna
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Trädgård
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch
Skrivbord

Hotel Pellmühle ligger i Jever, en tio minuters promenad från både Jever Schlossmuseum och Blaudruckerei. Detta hotell ligger 0,6 km från Slottet Jever och 0,7 km från Blaudruckerei Shop. Känn dig som hemma i ett av de 17 rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns skrivbord och spjälsängar (avgift tillkommer) kan fås på begäran. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Jever Schlossmuseum - 0,5 km
Blaudruckerei - 0,7 km
Slottet Jever - 0,7 km
Blaudruckerei Shop - 0,7 km
Stadskyrka - 0,7 km
Jever Frisian Brewery - 0,9 km
Wittmund Marktplatz - 9,4 km
Windmühle Wittmund - 10 km
Väderkvarnsmuseum - 10,5 km
Golfklubben Wilhelmshaven-Friesland - 10,5 km
Naturschutzhof Wittmunder Wald - 14,5 km
Wilhelmshavens stadshus - 16,2 km
Jade Bay - 16,3 km
Strandbad Hooksiel - 16,7 km
Wilhelmshavens konstgalleri - 17,4 km

Närmaste flygplatser är:
Bremen (BRE) - 102 km
Hamburgs flygplats (HAM) - 230,3 km
Lübeck Airport (LBC), Lübeck, Tyskland - 285,1 km

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och gratis dagstidningar i lobbyn. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här får du tillgång tilll hyrcyklar och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Detta hotell har även gratis wi-fi, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och utomhusgrill. En gratis frukostbuffé erbjuds på vardagar mellan 07.00 och 10.00 och på helger mellan 08.00 och 10.00.
  • Avgift för husdjur: EUR 15.00 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Spjälsäng (babysäng): EUR 15.00 per natt
  • Avgift för extrasäng: EUR 35.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ingen avgift tas ut för barn som är 3 år eller yngre som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
  • Husdjur tillåts endast i vissa rum och det tillämpas även andra begränsningar vad gäller husdjur (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter). Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Hotel Pellmühle

Adress

Hotel Pellmühle

Mühlenstraße 55

26441

Jever, Tyskland

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare