




Villa Voinic 2
Konavle, Kroatien
Bekvämligheter
Villa Voinic 2 ligger i Konavle, en tio minuters promenad från både Cavtats hamn och Bukovac hus och galleri. Denna lägenhet ligger 21,2 km från Dubrovniks färjehamn och 21,7 km från Lapads strand. Känn dig som hemma i ett av de 3 luftkonditionerade rummen som har pentry med kylskåp och spishäll. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 60-centimeters LCD-tv med satellitkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns skrivbord och mikrovågsugnar. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Cavtats hamn - 0,4 km
Bukovac hus och galleri - 0,4 km
Rektorspalatset - 0,5 km
Sankt Nikolaus kyrka - 0,5 km
Kyrkan Vår Fru av Snön - 0,8 km
Racics mausoleum - 1 km
Ključice Beach - 1,1 km
Beach Rat - 1,1 km
Underwater Museum Cavtat - 1,9 km
Mlini strand - 10,7 km
Srebrenos strand - 10,7 km
Pasjača strand - 12,4 km
Srđ - 19 km
Hemlandskrigets museum - 19,1 km
Boninovo kyrkogård - 19,5 km
Närmaste flygplatser är:
Dubrovnik (DBV) - 5,3 km
Tivat (TIV) - 55,5 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: Från 1 oktober till 31 mars, 1.85 EUR per person, per natt för vuxna; 0.93 EUR per natt för gäster i åldrarna 12–17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år.
- Stadsskatt: Från 1 april till 30 september, 2.00 EUR per person, per natt för vuxna; 1.00 EUR per natt för gäster i åldrarna 12–17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 16 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
- Avgift för flygtransfer per barn: EUR 16 (enkel resa), (ålder från 6 till 18 år)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Poolen är öppen mellan mars och november.
- Poolen är tillgänglig mellan 07.00 och 20.30.
- Boendet rengörs av städpersonal.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Villa Voinic 2
Adress
Villa Voinic 2
Ljudevita Gaja 20
20210
Konavle, Kroatien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.