




Tune Hotel - Kulim
Kulim, Malaysia
Bekvämligheter
Tune Hotel - Kulim ligger i Kulim, ett stenkast från både Sungai Keladi och Landmark Central Shopping Centre. Detta hotell ligger 13,2 km från AEON Bukit Mertajam shoppingcenter och 12 km från St. Anne's Church. Känn dig som hemma i ett av de 50 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Med wi-fi (avgift tillkommer) håller du dig uppkopplad och på rummet har du även satellit-tv. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns laptopanpassade värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Sungai Keladi - 0,1 km
Landmark Central Shopping Centre - 0,1 km
Putra Lake Park - 2,4 km
Bukit Langkap - 5,6 km
Bukit Badak Mati - 7,6 km
Mengkuangdammen - 8,9 km
St. Anne's Church - 12 km
AEON Bukit Mertajam shoppingcenter - 13,2 km
Muda River - 15,9 km
Bukit Cempedak - 18,2 km
Bukit Kecil Hujung - 19,2 km
Bukit Ayer Jerneh - 20,3 km
Penangs fågelpark - 21,5 km
Sunway Carnival shoppingcenter - 21,7 km
Negeri Pulau Pinang-stadion - 23 km
Tune Hotel - Kulim rekommenderar att du använder flygplatsen Penang (PEN-Penang Intl.) - 44 km
Gäster har tillgång till bland annat gratis dagstidningar i lobbyn, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats.Du ska betala följande avgifter på boendet:
- Från och med 1 januari 2023 tar Malaysia ut en skatt på MYR 10,00 per boende och natt, vilken debiteras på boendet. Bofasta och malaysiska medborgare behöver inte betala denna skatt. Vill du ha mer information kan du kontakta boendet direkt med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
Följande avgifter och depositioner debiteras av boendet vid incheckning eller utcheckning:
- Avgift för tidig incheckning: MYR 15 (endast i mån av tillgång)
- Avgift för sen utcheckning: MYR 15 (endast i mån av tillgång)
- Tv-avgift: MYR 10.60 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Boendet bekräftar att man infört åtgärder som utökad rengöring och gästers säkerhet.
- Boendet rengörs med desinfektionsmedel: allmänna ytor rengörs med desinfektionsmedel mellan vistelser; lakan och handdukar tvättas i minst 60°C.
- Social distansering tillämpas; boendets personal använder personlig skyddsutrustning; temperaturkontroller utförs regelbundet på personal; temperaturkontroller är tillgängliga för gäster.
- Boendet bekräftar att man följer de riktlinjer om rengöring och desinficering som utfärdats av Safe & Clean (Malaysia).
- Boendet bekräftar att man följer följande riktlinjer om rengöring och desinficering: Safe Travels (WTTC - global).
Karta över Tune Hotel - Kulim
Adress
Tune Hotel - Kulim
No.4, Jalan KLC Satu (1) Kulim Landmark
09000
Kulim, Malaysia
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.