Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 62

Hotel Ilayda

Kusadasi, Turkiet

Nära Kusadasi strand



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
TV
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Minibar
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

Hotel Ilayda ligger i Kuşadası, ett stenkast från Kusadasi strand och en 10 minuters promenad från Kusadasi Marina. Detta hotell vid stranden ligger 14,5 km från Ephesus och 3 km från Kadinlar Denizi. Känn dig som hemma i ett av de 40 rummen med minibarer och LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, hårtorkar och tofflor. Gäster erbjuds telefon och värdeförvaringsskåp, såväl som städning dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Kusadasi strand - 0,1 km
Engelliler Plajı - 0,4 km
Dilek Milli Parki - 0,5 km
Kaleici moské - 0,8 km
Kusadasi Marina - 0,8 km
Scala Nuova shoppingcenter - 0,8 km
Kusadasi fästning - 1,5 km
Ataturk Hill - 1,7 km
Yilanci Burnu - 2,5 km
Kadinlar Denizi - 2,8 km
Kuştur - 4,6 km
Tusan strand - 5,8 km
Maket koy - 6,5 km
AVM Kuşadası Shopping Center - 6,8 km
Kuşadasıs långa strand - 7 km

Närmaste flygplatser är:
Samos (SMI-Samos Intl.) - 309,2 km
Izmir (ADB-Adnan Menderes) - 81,2 km

Rekommenderad flygplats för Hotel Ilayda är Izmir (ADB-Adnan Menderes).

Gäster har tillgång till bland annat business-service, expressincheckning och kemtvätt/tvättjänster. Gäster har mot en avgift tillgång till flygtransfer tur/retur (tillgänglig dygnet runt) och transport till/från kryssningsterminal. Njut av utsikten från deras takterrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och conciergetjänster. Vill du ge dig ut på en shoppingrunda är det bara att hoppa på boendets buss (avgift tillkommer). Du kan äta gott på hotellets restaurang och kafé. Här har du även tillgång till rumsservice (under begränsade tider). Ät gott och träffa andra gäster. Här erbjuds alla gäster gratis mottagning. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar.
  • Avgift för flygtransfer: TRY 1000 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
  • Avgift för närliggande parkering: TRY 60 per per natt (20 meter bort)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Hotel Ilayda

Adress

Hotel Ilayda

Turkmen Mahallesi Atatürk Bulvari No:46

09400

Kusadasi, Turkiet

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare