Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 18

Valana Hotel Apartments

Limassol, Cypern

I Limassol (Germasogeia)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Konferensrum
Parkering
Kaffebryggare
Barnpool
TV
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Mikrovågsugn
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Frys
Familjevänlig

Valana Hotel Apartments ligger i Limassol (i området Germasogeia), en tio minuters bilfärd från både Limassols hamn och Galatex strand. Detta lägenhetshotell ligger 0,7 km från Germasogia Dog Park och 1,1 km från Dasoudi Beach. Känn dig som hemma i ett av de 85 luftkonditionerade rummen som har kök med stor kyl/frys och spishäll. Rummen har privata balkonger. Kabel-tv erbjuder underhållning. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och kaffe- och tebryggare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Galatex strand - 0,6 km
Germasogia Dog Park - 0,8 km
Dasoudi Beach - 1,2 km
Castellas strand - 2,9 km
Amathusstrand - 3,2 km
Limassols zoo - 4,4 km
Limassols kommunala trädgårdar - 4,4 km
Limassols arkeologiska museum - 4,7 km
Strandpromenaden - 4,7 km
Agios Athanasios stadshus - 5,7 km
Germasogeia Reservoir - 5,9 km
Hjältarnas torg - 5,9 km
Limassols hamn - 6,1 km
Limassol fästning - 6,2 km
Painted Churches in the Troodos Region - 6,5 km

Valana Hotel Apartments rekommenderar att du använder flygplatsen Larnaka (LCA-Larnaca Intl.) - 63,9 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Planerar du ett event i Limassol? På detta lägenhetshotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 90 kvadratmeter, däribland konferensrum och 2 mötesrum. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här får du tillgång tilll säsongsöppen utomhuspool och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, barnpassning mot en avgift och en tv i allmänt utrymme. När du vill äta något på detta lägenhetshotell, kan du välja mellan deras restaurang och deras kafé. Koppla av med din favoritdrink i deras bar eller bar vid poolen. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.30.
  • Avgift för kontinental frukost: EUR 4.50 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för extrasäng: EUR 10 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta över Valana Hotel Apartments

Adress

Valana Hotel Apartments

30 Ampelakion Street

4046

Limassol, Cypern

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare