Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 100

Base Serviced Apartments - Duke Street

Liverpool, England, Storbritannien

Nära Royal Albert Dock



Bekvämligheter

Internet
Tvättmaskin
Parkering
TV
Diskmaskin
Ugn
Brödrost
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Balkong
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Frys

Base Serviced Apartments - Duke Street ligger centralt i Liverpool, en tio minuters promenad från både Royal Albert Dock och Liverpool ONE. Denna lägenhet ligger 0,9 km från Cavern Club och 1 km från The Beatles Story Museum. Känn dig som hemma i ett av de 33 rummen som har kök med stor kyl/frys och ugn. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns separata sittutrymmen och mikrovågsugnar. Städning erbjuds varje vecka. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Concert Square - 0,4 km
Liverpool ONE - 0,4 km
Jeffs of Bold Street - 0,4 km
FACT - 0,5 km
Chinatown - 0,5 km
Chavasse Park - 0,6 km
Clayton Square (köpcentrum) - 0,6 km
Liverpool John Moores University, Mount Pleasant Campus - 0,8 km
Royal Albert Dock - 0,8 km
St John's Beacon - 0,8 km
Hope Street Quarter - 0,8 km
Liverpool Playhouse - 0,8 km
Merseyside Maritime Museum - 0,8 km
International Slavery Museum - 0,8 km
Liverpool Anglican-katedralen - 0,8 km

Närmaste flygplatser är:
Liverpool (LPL-John Lennon) - 12,5 km
Chester (CEG-Hawarden) - 58,4 km
Manchester Airport (MAN) - 58,7 km

Rekommenderad flygplats för Base Serviced Apartments - Duke Street är Liverpool (LPL-John Lennon).

Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, flerspråkig personal och bagageförvaring. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition för skador: GBP 250.00 per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för bevakad parkering: GBP 15 per natt (möjlighet att köra ut och komma tillbaka)
  • Kreditkortsbetalningar medför tilläggsavgift

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
  • Ingen avgift tas ut för barn som är 4 år eller yngre som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Höjdbegränsning gäller för parkering.
  • Boendet rengörs av städpersonal.
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.

Karta över Base Serviced Apartments - Duke Street

Adress

Base Serviced Apartments - Duke Street

Hudson Gardens, 136 Duke Street

L1 5BB

Liverpool, England, Storbritannien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare