Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 73

The Caesar Hotel

London, England, Storbritannien

Nära Kensington Gardens



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Vattenkokare
TV
Bastu
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Skrivbord
Företagsvänlig

Mitt i London ligger The Caesar Hotel, en knapp fem minuters bilfärd från Hyde Park och Oxford Circus. Detta hotell ligger 3,7 km från Natural History Museum och 4,1 km från Queen Mary's Gardens. Känn dig som hemma i ett av de 140 rummen med LCD-tv. Sängen har duntäcken och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar eller dusch, lyxtoalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Kensington Gardens - 0,4 km
Hyde Park - 0,8 km
Paddington Central - 0,9 km
Kensington Palace - 1,3 km
Portobello Road Market - 1,4 km
Kensington High Street - 1,5 km
Royal Albert Hall - 1,8 km
Marble Arch - 1,9 km
Imperial College London - 1,9 km
Park Lane - 2 km
Science Museum - 2,2 km
Madame Tussauds vaxmuseum - 2,3 km
Selfridges - 2,3 km
Baker Street - 2,4 km
Cromwell Road - 2,4 km

Närmaste flygplatser är:
London (LCY-London City) - 19,1 km
Heathrow Airport (LHR) - 25,1 km
Gatwick Airport (LGW) - 92,8 km
London (LTN-Luton) - 51,2 km
Farnborough (FAB) - 61,5 km

Rekommenderad flygplats för The Caesar Hotel är Heathrow Airport (LHR).

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Här erbjuder man bastu och fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Du kan äta middag på hotellets restaurang XO Restaurant eller stanna kvar på rummet och ta det lugnt med rumsservice dygnet runt. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukostbuffé serveras på vardagar mellan 06.30 och 10.00 och på helger mellan 07.30 och 11.00 mot en avgift.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: GBP 50 per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: GBP 28.00 per person (ungefärligt pris)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.

Karta över The Caesar Hotel

Adress

The Caesar Hotel

26-33 Queens Gardens

W2 3BE

London, England, Storbritannien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare