




Residhome Nanterre la Defense
Nanterre, Frankrike
Bekvämligheter
Residhome Nanterre la Defense ligger i Nanterre (i området Université), fem minuter med bil från både La Défense och Paris La Défense Arena. Detta lägenhetshotell ligger 7,7 km från Triumfbågen och 7,7 km från Champs-Élysées. Känn dig som hemma i ett av de 104 luftkonditionerade rummen som har pentry med kylskåp och spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv med satellitkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord; gratis spjälsängar finns på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Paris La Défense Arena - 1,3 km
La Défense - 1,4 km
Grande Arche - 2,2 km
Seine - 2,4 km
Slottet i Malmaison - 5,6 km
Fondation Louis Vuitton - 5,9 km
Palais des Congrès de Paris - 6,6 km
Longchamp kapplöpningsbana - 7 km
Bois de Boulogne - 7,2 km
Place Charles de Gaulle - 7,6 km
Rue du Faubourg Saint-Honore - 7,7 km
Triumfbågen - 7,7 km
Champs-Élysées - 7,7 km
Parc Monceau - 8,2 km
Place du Trocadéro - 8,3 km
Närmaste flygplatser är:
Orly Airport (ORY) - 38 km
Roissy - Charles de Gaulle Airport (CDG) - 37,2 km
Paris (BVA-Beauvais) - 84,4 km
Paris (XCR-Chalons-Vatry) - 235 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 4.42 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: EUR 17 för vuxna och EUR 8.5 för barn
- Avgift för parkering under tak: EUR 14 per dag
- Avgift för husdjur: EUR 9
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Byggnadsarbete pågår i en intilliggande byggnad och oljud därifrån kan förekomma.
- Boendet rengörs av städpersonal.
Karta över Residhome Nanterre la Defense
Adress
Residhome Nanterre la Defense
521, boulevard des Provinces Françaises
92000
Nanterre, Frankrike
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.