




Home Hotel Gabelshus
Oslo, Norge
Bekvämligheter
Home Hotel Gabelshus ligger centralt i Oslo, en kvarts promenad från både Color Line Terminalen och Aker Brygge. Detta hotell ligger 1,8 km från Karl Johans gate och 4,6 km från Oslo Spektrum. Känn dig som hemma i ett av de 111 rummen. Kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum har djupa badkar och hårtorkar. På rummet finns telefon, skrivbord och strykjärn/strykbräda. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Color Line Terminalen - 0,6 km
Slottsparken - 1 km
Aker Brygge - 1,2 km
Frognerparken - 1,2 km
The National Museum - 1,3 km
Aker Brygge Marina - 1,3 km
Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst - 1,4 km
Tjuvtitten - 1,4 km
Kungliga slottet - 1,4 km
Bymuseet i Oslo - 1,4 km
Oslo Konserthus - 1,4 km
Nobels fredscenter - 1,5 km
Chat Noir - 1,6 km
Nationalteatern - 1,7 km
Oslo rådhus - 1,8 km
Home Hotel Gabelshus rekommenderar att du använder flygplatsen Gardermoen lufthavn (OSL) - 54,8 km
Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Planerar du ett event i Oslo? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 60 kvadratmeter, däribland konferensrum och 7 mötesrum. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Boendet har även en eldstad i lobbyn, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och bankettsal. Home Hotel Gabelshus har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning dagligen. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. En gratis frukostbuffé erbjuds på vardagar mellan 07.00 och 10.00 och på helger mellan 08.00 och 11.00. Följande faciliteter är stängda under julafton:- Bar
- Business-service
- Restaurang
- Reception
- Tvättmöjligheter
- Mötesrum
- Parkeringsavgift: NOK 250 per dag
- Husdjursavgift: NOK 300 per boende (varierar beroende på vistelsens längd)
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Avgift för tidig incheckning: NOK 100 (endast i mån av tillgång)
- Spjälsäng (babysäng): NOK 150.0 per natt
- Avgift för extrasäng: NOK 350 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Ingen avgift tas ut för barn som är 12 år eller yngre som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
- Husdjur tillåts endast i vissa rum och det tillämpas även andra begränsningar vad gäller husdjur (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter). Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.
- Höjdbegränsning gäller för parkering.
- Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.
- Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).
Karta över Home Hotel Gabelshus
Adress
Home Hotel Gabelshus
Gabelsgate 16
0272
Oslo, Norge
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.