Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 40

Sunprime Waterfront

Playa de Palma, Spanien

I Palma de Mallorca (Can Pastilla)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Konferensrum
Spa
Parkering
Vattenkokare
TV
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Solstolar
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Balkong
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Företagsvänlig
Hållbar

Sunprime Waterfront ligger i Palma de Mallorca och placerar dig 10,7 km från Plaza España och 11,1 km från Catedral de Santa María de Palma. Detta hotell med miljövänlig profil ligger 11,9 km från El Arenal strand och 14,1 km från Palma de Mallorcas hamn, Palma de Mallorca. Känn dig som hemma i ett av de 191 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och vattenkokare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Cala Estància - 0,2 km
San Antonio de la Playa Marina - 0,4 km
Platja d'Or - 0,6 km
Platja de Can Pastilla - 0,7 km
Playa de Palma - 1 km
Hospital Sant Joan de Déu Palma de Mallorca - 2 km
Playa Ciudad Jardín - 2,9 km
FAN Mallorca shoppingcenter - 3,3 km
Hipotels Convention Centre - 4,5 km
La Porciúncula-kyrkan - 4,5 km
Passeig Born d'es Molinar - 4,8 km
Cala Portixol - 4,9 km
Palau de Congressos de Palma - 8,3 km
Aqualand El Arenal - 8,6 km
Parc de La Mar - 9,6 km

Den största flygplatsen i närheten är Palma de Mallorca (PMI) - 3,3 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bankomat/banktjänster och vattenautomat. Begränsad parkering erbjuds på plats. Koppla av och varva ned med massage och ansiktsbehandlingar. Här har du bland annat tillgång till säsongsöppen utomhuspool och hyrcyklar. Boendet har även gratis wi-fi, gemensamt vardagsrum och gratis tillgång till närliggande fitnesscenter. Sunprime Waterfront har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Koppla av med en drink på boendets bar eller en av 4 strandbarer. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.30. Boendet är stängt mellan 17 oktober 2025 och 17 mars 2027.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En skatt tas ut av de lokala myndigheterna och debiteras på boendet. Skatten minskas med 50% efter den åttonde natten du bor på boendet och barn under 16 år är skattebefriade. Andra skattebefrielser och rabatter kan gälla. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen som du fått efter att ha bokat.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 30 april, 0.83 EUR per person per natt, upp till 9 nätter, och 0.41 EUR därefter. Skatten gäller inte barn under 16 år.
  • Stadsskatt: Från 1 maj till 31 oktober, 3.30 EUR per person per natt, upp till 9 nätter, och 1.65 EUR därefter. Skatten gäller inte barn under 16 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: EUR 15 per person (ungefärligt pris)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Poolen är öppen mellan mars och oktober.
  • Poolen är tillgänglig mellan 10.00 och 18.00.
  • Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Observera att i Magalluf, El Arenal, Playa de Palma på Mallorca och Sant Antoni på Ibiza finns en begränsning för All Inclusive. Maximalt antal alkoholhaltiga drycker per person är begränsat till sex per dag som kan serveras och dessa drycker tillhandahålls endast under lunch och middag (3 vardera)

Karta över Sunprime Waterfront

Adress

Sunprime Waterfront

Carrer dels Pins, 15, 07610 Can Pastilla

0000

Playa de Palma, Spanien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare