Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 82

Home Azores – Casas da Ladeira

Ponta Delgada, Portugal

Nära Hamnen i Ponta Delgada



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Tvättmaskin
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Ugn
Kabel- eller satellit-TV
Brödrost
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

Home Azores – Casas da Ladeira placerar dig mitt i Ponta Delgada, en 10 minuters promenad från Hamnen i Ponta Delgada och 11 minuter från Ponta Delgadas stadsport. Denna lägenhet med golfbana ligger 3,3 km från Praia do Populo och 9,2 km från Batalha Golfbana. Känn dig som hemma i ett av de 2 rummen som har kök med kylskåp och ugn. Rummen har privata inredda terrasser. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 42-tums smart-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns mikrovågsugnar och kaffe- och tebryggare. Städning erbjuds varje vecka. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

University of the Azores - 0,2 km
Mercado da Graça - 0,4 km
Teatro Micaelense - 0,5 km
Marina Ponta Delgada - 0,7 km
Museu Carlos Machado - 0,7 km
Hamnen i Ponta Delgada - 0,8 km
Nossa Senhora da Esperanca-klostret - 0,9 km
Klocktorn - 0,9 km
Ponta Delgadas stadsport - 0,9 km
Ponta Delgadas stadshus - 0,9 km
Sahar Hassamains synagoga - 1 km
Azoriska ananasplantagen - 1 km
Jesuitkollegiets kyrka - 1 km
Santuário do Senhor Santo Cristo dos Milagres - 1,3 km
Lagoa das Empadadas - 1,3 km

Den största flygplatsen i närheten är Ponta Delgada (PDL-Joao Paulo II) - 7,6 km

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och tvättmöjligheter. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Kontantdeposition: EUR 140 per boende, per vistelse
  • Stadsskatt: 2.00 EUR per person per natt i upp till 3 nätter. Skatten gäller inte barn under 13 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Förhandsbokningar krävs för golftider. Bokningar kan göras genom att kontakta denna lägenhet innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Boendet rengörs av städpersonal.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Home Azores – Casas da Ladeira

Adress

Home Azores – Casas da Ladeira

Ladeira da Mãe de Deus , 4

9500-320

Ponta Delgada, Portugal

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare