Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 22

Villa Eleonas

Rethymnon, Grekland

I Rethymno



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Tvättmaskin
Parkering
TV
Diskmaskin
Ugn
Kabel- eller satellit-TV
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Torktumlare

Denna villa ligger i Rethymno, en kvarts bilfärd från både Armenois senminoiska begravningsplats och Kourtaliotiko klyfta. Denna villa ligger 25,5 km från Georgioupolis strand och 9,3 km från Kretas universitet. Slå dig till ro i den här luftkonditionerade villan, som har ett kylskåp och en ugn i köket. En satellit-tv erbjuder underhållning. Bekvämligheter som ingår är mikrovågsugn och strykjärn/strykbräda. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Armenois senminoiska begravningsplats - 4,9 km
Kretas universitet - 9,3 km
Municipal Garden - 11,1 km
Rethimnons stadsträdgård - 11,2 km
Kyrkomuseet - 11,2 km
Rethimnons katedral - 11,3 km
Rethimnons domstol - 11,4 km
Kourtaliotiko klyfta - 11,4 km
Valide Sultana moské - 11,4 km
Megali Porta - 11,5 km
Agios Frangiskos kyrka - 11,5 km
Museum of Wooden Sculptures - 11,6 km
Lady of Angels Church - 11,7 km
Port of Rethymnon - 11,7 km
Rethimnons stadshus - 11,7 km

Den största flygplatsen i närheten är Chania (CHQ-Ioannis Daskalogiannis) - 73,8 km

Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här har du tillgång till utomhuspool och kan njuta av terrassen. Boendet har även gratis wi-fi och utomhusgrill.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, 0.50 EUR per boende, per natt
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, 2.00 EUR per boende, per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.

Karta över Villa Eleonas

Adress

Villa Eleonas

?dos xoris onomasia

741 00

Rethymnon, Grekland

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare