Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 40

Avenon Privat-Hotel am Steinberg

Röthenbach an der Pegnitz, Tyskland

I Röthenbach an der Pegnitz



Bekvämligheter

Bar
Internet
Parkering
Kaffebryggare
TV
Husdjur tillåtna
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Minibar
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch
Skrivbord
Elektrisk bil laddare
Företagsvänlig
Familjevänlig

I Röthenbach an der Pegnitz hittar du Avenon Privat-Hotel am Steinberg en kvarts bilfärd från Krankenhaus Lauf - Krankenhäuser Nürnberger Land GmbH och Skilift Entenberg. Detta hotell ligger 15,3 km från Nuremberg Christmas Market och 24,3 km från Nürnberg Messe. Känn dig som hemma i ett av de 31 rummen med minibarer och smart-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Krankenhaus Lauf - Krankenhäuser Nürnberger Land GmbH - 7,3 km
Tiergarten Nürnberg - 11,3 km
Culinartheater im Tiergarten - 11,8 km
Skilift Entenberg - 12,6 km
Museum Industriekultur - 12,8 km
Stadtpark - 13,9 km
Reichsparteitagsgelände - 14,2 km
Dokumentationszentrum - 14,2 km
Meistersingerhalle - 14,4 km
Meistersingerhalle Congress & Event Hall - 14,4 km
Reichsparteitagsgelände - 14,4 km
Museen der Stadt Nurnberg - 14,7 km
Waxworks - 15 km
St. Egidien - 15 km
Museo di Storia Naturale - 15,1 km

Närmaste flygplatser är:
Nürnberg (NUE, Flughafen Nürnberg) - 17,1 km
Franz Josef Strauss International Airport (MUC) - 166 km
Frankfurts flygplats (FRA) - 236,6 km
Frankfurt (HHN-Frankfurt - Hahn) - 348,8 km

Detta hotell har 2 konferensrum för olika typer av möten och events. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Detta rökfria hotell erbjuder cykeluthyrning i närheten, vandrings- och cykelleder i närheten och mountainbiking i närheten. Avenon Privat-Hotel am Steinberg har en restaurang där gästerna kan avnjuta en utsökt måltid. Man kan även köpa nåt på deras snackbar/deli. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Här erbjuds en gratis frukostbuffé på helger mellan 07.30 och 10.30.
  • Avgift för husdjur: EUR 18 per husdjur per dag
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri incheckning är tillgänglig.

Karta över Avenon Privat-Hotel am Steinberg

Adress

Avenon Privat-Hotel am Steinberg

Werner-von-Siemens-Allee 25c

90552

Röthenbach an der Pegnitz, Tyskland

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare