Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 39

Hostal Vista Park Santa Clara

Santa Clara, Kuba

Nära José Martís bibliotek i Villa Clara



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
TV
Telefon
Minibar
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

Hostal Vista Park Santa Clara ligger i Santa Clara i ett historiskt område, ett stenkast från Vidal Park och José Martís bibliotek i Villa Clara. Detta bed and breakfast ligger 0,3 km från Iglesia de Nuestra Señora del Buen Viaje och 0,7 km från Museo de Artes Decorativas. Känn dig som hemma i ett av de 3 individuellt inredda rummen med kylskåp och minibarer. Wi-fi (avgift tillkommer) gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns fläktar, mörkläggningsgardiner och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Vidal Park - 0,1 km
José Martís bibliotek i Villa Clara - 0,1 km
Museo de Artes Decorativas - 0,2 km
La Caridad Theater - 0,2 km
Iglesia de Nuestra Señora del Buen Viaje - 0,3 km
Taberna El Mejunje - 0,4 km
Santa Clara Asis kyrka - 0,5 km
Iglesia de la Santísima Madre del Buen Pastor - 0,7 km
Monumento a la Toma del Tren Blindado - 0,7 km
Carmen Church - 0,7 km
Iglesia de Nuestra Señora del Carmen - 0,8 km
Murals - 0,8 km
Mausoleum - 0,8 km
Jardin Zoologico Camilo Cienfuegos - 0,8 km
Monumento Ernesto Che Guevara - 0,8 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras wi-fi mot en avgift. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Avgift för städning: 5 USD per boende och per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för kontinental frukost: USD 5–7 för vuxna och USD 5–7 för barn (ungefärligt pris)
  • Avgift för wi-fi på rummet: USD 1 per timme (avgiften kan variera)
  • Avgift för wi-fi i allmänna utrymmen: USD 1 per timme (avgiften kan variera)
  • Städning finns tillgänglig mot en tilläggsavgift

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.

Karta över Hostal Vista Park Santa Clara

Adress

Hostal Vista Park Santa Clara

C/ Leoncio Vidal 1

50100

Santa Clara, Kuba

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare