




Spetses Hotel
Spetses, Grekland
Bekvämligheter
Spetses Hotel ligger i Spetses på stranden, en kvarts promenad från både Bouboulinas museum och Spetses hamn. Detta hotell med exklusiv profil ligger 1,6 km från Spetses strand och 2,2 km från Nikolaos munkkloster. Känn dig som hemma i ett av de 77 luftkonditionerade rummen med kylskåp och platt-tv. Rummen har privata inredda balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Bouboulinas museum - 0,9 km
Spetses hamn - 1 km
Spetses strand - 1,6 km
Nikolaos munkkloster - 1,9 km
Museum Bouboulina Laskarina - 2,8 km
Spetses fyr - 3,3 km
Paradise Beach - 3,3 km
Agia Paraskevi Beach - 8,4 km
Ermionidas småbåtshamn - 10,6 km
Mikrí Zogeriá - 11,4 km
Boúka - 12,4 km
Agion Anargirons munkkloster - 20,8 km
Didyma Caves - 20,9 km
Ermionis museum och bibliotek - 22,2 km
Lepitsa - 23,6 km
Spetses Hotel rekommenderar att du använder flygplatsen Aten (ATH-Eleftherios Venizelos) - 209,9 km
Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferensrum och 2 mötesrum. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Detta hotell har även en tv i allmänt utrymme och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Du kan äta gott på hotellets restaurang och kafé. Här har du även tillgång till rumsservice dygnet runt. Avsluta dagen med en drink på boendets bar eller strandbar. Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift.Följande avgifter ska betalas på boendet:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: Från 1 november till 29 februari, 3.00 EUR per boende, per natt
- Stadsskatt: Från 1 mars till 31 oktober, 7.00 EUR per boende, per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukost enligt egen beställning: EUR 16 för vuxna och EUR 8 för barn
- Spjälsäng (babysäng): EUR 6.0 per dag
- Avgift för extrasäng: EUR 20.0 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
Karta över Spetses Hotel
Adress
Spetses Hotel
Main Street
180 50
Spetses, Grekland
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
Resekategorier