Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 32

The St George Park Hotel

St. Julian's, Malta

Nära St George's Beach



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Barnpool
TV
Säkerhetsbox
Telefon
Solstolar
Hårtork
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna

The St George Park Hotel ligger i St. Julian's (i området Paceville), en 3 minuters promenad från St George's Beach och fem minuter med bil från Sliema Promenade. Detta hotell ligger 7,4 km från Saint Johns Co-Cathedral och 8,4 km från Malta Experience. Känn dig som hemma i ett av de 400 luftkonditionerade rummen. Rummen har privata balkonger/terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Bay Street Shopping Complex - 0,1 km
Mercury Tower - 0,2 km
St George's Beach - 0,3 km
Trig Santa Rita-trappan - 0,5 km
Spinola Garden - 0,5 km
Portomaso Marina - 0,6 km
Dragonara Casino - 0,7 km
Spinola Bay - 0,7 km
Saint Julian's Bay - 0,7 km
Portomaso Apartment & Marina Complex - 0,8 km
Starfish Diving - 0,9 km
Balluta Bay - 1,2 km
Balluta Square - 1,5 km
Tower Road - 2,2 km
St Julian's Tower & Il-Fortiżża - 2,2 km

Den största flygplatsen i närheten är Luqa (MLA-Malta Intl.) - 11,4 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och rabatt på närliggande fitnesscenter. The St George Park Hotel har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Koppla av med din favoritdrink i deras bar eller bar vid poolen. Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 10.00. Hotelstars Union tilldelar officiella stjärnklassificeringar för boenden i Malta. Detta boende har klassificerats som 3 stars.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 0.50 EUR per person per natt i upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 18 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukost enligt egen beställning: EUR 9 för vuxna och EUR 7 för barn
  • Avgift för flygtransfer: EUR 35.00 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 3)
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Det här är ett HBTQ+-vänligt boende.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta över The St George Park Hotel

Adress

The St George Park Hotel

Dragonara Road

STJ3141

St. Julian's, Malta

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare