




Hôtel La Suite
Villeneuve-les-Avignon, Frankrike
Bekvämligheter
Hôtel La Suite ligger centralt i Villeneuve-les-Avignon, en tio minuters bilresa från både Påvepalatset och Chartreuse Notre-Dame-du-val-de-Bénédiction. Detta hotell i boutique-stil ligger 22,6 km från Parc naturel régional du Luberon och 1 km från Chartreuse du Val de Benediction. Känn dig som hemma i ett av de 9 individuellt inredda rummen med minibarer och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Chartreuse Notre-Dame-du-val-de-Bénédiction - 0,1 km
Chartreuse du Val de Benediction - 0,2 km
Pierre de Luxembourg-museet - 0,3 km
Eglise Collegiale Notre-Dame - 0,3 km
Fort S:t Andre - 0,6 km
Tour Philippe le Bel - 1 km
Avignons pariserhjul - 3,1 km
Rue de la République - 3,2 km
Rocher des Doms - 3,2 km
Pont Saint-Bénézet - 3,2 km
Påvepalatset - 3,2 km
Musée Louis Vouland - 3,2 km
Avignon City Hall - 3,2 km
Place de l'Horloge - 3,2 km
Musee du Petit Palais - 3,3 km
Närmaste flygplatser är:
Avignon (AVN-Caumont) - 17,6 km
Nimes (FNI-Garons) - 47,7 km
Rekommenderad flygplats för Hôtel La Suite är Avignon (AVN-Caumont).
Gäster har tillgång till bland annat gratis dagstidningar i lobbyn, kemtvätt/tvättjänster och flerspråkig personal. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här erbjuder man inomhuspool och säsongsöppen utomhuspool. Detta hotell har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en tv i allmänt utrymme. Hôtel La Suite har en snackbar/deli där gäster kan köpa nåt gott att äta. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 0.83 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för kontinental frukost: EUR 12–12 per person (ungefärligt pris)
- Spjälsäng (babysäng): EUR 15.0 per vistelse
- Avgift för extrasäng: EUR 30.0 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Poolen är öppen mellan april och oktober.
Karta över Hôtel La Suite
Adress
Hôtel La Suite
65-67 Rue de la République
30400
Villeneuve-les-Avignon, Frankrike
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.