Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 86

Hotel JAL City Kannai Yokohama

Yokohama, Japan

Nära Yokohama-stadion



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
Vattenkokare
TV
Telefon
Hårtork
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord

I Yokohama-området Centrala Yokohama ligger Hotel JAL City Kannai Yokohama, tio minuters promenad från Yokohama-stadion och Yokohama Marine Tower. Detta hotell ligger 1,5 km från Yokohama Cosmo World och 2 km från Landmark Tower. Känn dig som hemma i ett av de 170 rummen med LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns telefon, skrivbord och vattenkokare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Kanagawa Arts Theatre - 0,3 km
Kanagawa Prefectural Government Building - 0,4 km
Kanagawa Kenmin Hall - 0,4 km
Yamashita-parken - 0,4 km
Yokohama Port Opening Memorial Hall - 0,4 km
Yokohama-stadion - 0,6 km
Yokohama Marine Tower - 0,7 km
Osanbashi International Passenger Terminal - 0,8 km
Motomachis shoppinggata - 0,8 km
Harbor View Park - 0,9 km
Gundam Factory Yokohama - 1 km
Tokyo Bay - 1,1 km
Billboard Live Yokohama - 1,1 km
Yokohamas kulturhögskola - 1,1 km
Red Brick Warehouse - 1,3 km

Hotel JAL City Kannai Yokohama rekommenderar att du använder flygplatsen Tokyo (HND-Haneda) - 21,5 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bagageförvaring och hiss. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och varuautomat. Gäster på Hotel JAL City Kannai Yokohama kan äta gott på Silk. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.
  • Avgift för frukostbuffé: JPY 2400 för vuxna och JPY 1200 för barn
  • Parkeringsavgift: JPY 1500 per natt (möjlighet att köra ut och komma tillbaka)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ett barn per registrerad vuxen bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum, om barnet är 6 år eller yngre och inga extrasängar används.
  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
  • Höjdbegränsning gäller för parkering.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta över Hotel JAL City Kannai Yokohama

Adress

Hotel JAL City Kannai Yokohama

72 Yamashita-cho Naka-ku

231-0023

Yokohama, Japan

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare