Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 75

Plaza de la Luz Cádiz

Cadiz, Spanien

Nära La Caleta-stranden



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Tvättmaskin
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Brödrost
Hårtork
Minibar
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Veranda

Plaza de la Luz Cádiz ligger centralt i Cádiz, en 3 minuters bilfärd från La Caleta-stranden och 11 minuter från Playa de la Victoria. Detta lägenhetshotell ligger 37,8 km från La Barrosa Beach och 8,4 km från Playa de Valdelagrana. Känn dig som hemma i ett av de 14 luftkonditionerade rummen med LED-tv. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 32-tums platt-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns vattenkokare och strykjärn/strykbräda. Städning erbjuds varje vecka. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

La Caleta-stranden - 0,3 km
El Gran Teatro Falla - 0,5 km
Cadiz-universitetet - 0,6 km
Church of Oratorio de San Felipe Neri - 0,6 km
Cadiz Court Museum - 0,6 km
Cortes Museum - 0,6 km
Plaza de Abastos - 0,6 km
Santa Catalina-fortet - 0,6 km
Torre Tavira - 0,6 km
Plaza de las Flores - 0,7 km
Gadir Archaeological Site - 0,7 km
San Antonio-kyrkan - 0,7 km
Genovés Park - 0,7 km
San Antonio-torget - 0,8 km
Torre de Poniente - 0,8 km

Den största flygplatsen i närheten är Jerez de La Frontera (XRY) - 45,4 km

Gäster har tillgång till bland annat limousine- och taxibokning, expressutcheckning och gratis dagstidningar i lobbyn. Gäster har mot en avgift tillgång till flygtransfer tur/retur (tillgänglig dygnet runt) och transport till/från kryssningsterminal. Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och conciergetjänster. Detta lägenhetshotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice (under begränsade tider). Koppla av med en drink på en av boendets 2 strandbarer.
  • Avgift för flygtransfer: EUR 60 per fordon (max. antal passagerare 4)
  • Avgift för parkering under tak: EUR 18 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
  • Ett barn, 4 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Alkohol serveras inte här.
  • Boendet rengörs av städpersonal.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Plaza de la Luz Cádiz

Adress

Plaza de la Luz Cádiz

C/ Corralón de los Carros, 62

11002

Cadiz, Spanien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare